Únor 2017

Touha po moci

22. února 2017 v 14:53
Chápu lidské touhy, ale touhu po moci jsem nepochopila nikdy. Pomineme-li politiku - tam se převážně objevují lidé se zcela jiným "vnímáním světa", či jak to jinak říct slušně - dostaneme se ke všem těm lidem ve větších či menších řídících funkcích. Moje osobní zkušenost je občas neuvěřitelná. Vedoucí funkci klidně přijme ten, kdo na ni vůbec nemá schopnosti, vědomosti. předpoklady, ale ta touha ostatním ukázat, že já mám tu moc a teď ji využiji a všem "ukážu", je neuvěřitelná. A tak jen zírám a říkám si, že takoví lidé stejně jednou narazí a nebudou k tomu ani "potřebovat" cizí pomoc.


Krásné vánoce

16. února 2017 v 9:32 Vánoční přání 2017
Tohle přání mám už chvilku, jenže jsem ho nalepila na přání opačně, tak jsem s ním švihla a přelepila ho až teď, s křížkem po vánocích...

Konec cesty

12. února 2017 v 7:33
Úplný konec naší cesty je smrt, ale do tohoto konce snad mám ještě daleko. Těch dílčích "konců" ale zažíváme v životě mnoho. Někdy si opravdu řekneme - tak to je konec - a máme pocit, že náš život je v troskách. Ať už jde o ztrátu zaměstnání, partnera, ukončení vztahu s kamarádkou, odchod dítěte z domova.... Jenže skutečný život ještě nekončí a my se musíme vydat jinou cestou. A po čase třeba zjistíme, že ten "konec" byl vlastně ku prospěchu věci, protože pak přišlo něco jiného, lepšího (někdy bohužel i horšího), k čemu bychom se jinak ani nedostali. A tak neberme konce jako konce, ale spíš jako příležitosti začít dělat něco jinak, začít žít jinak. Občas to chce ale hodně vnitřní síly. Tak ať jí máme všichni dostatek!!!