Srpen 2017

Špajz

27. srpna 2017 v 10:08 Před a po

Truhlička ze "dvora"

22. srpna 2017 v 20:03 Před a po
Bedýnka určitě sloužila k ukádání nějakého vojenského materiálu, protože vnitřek je cítit olejem. Snažila jsem se jen odstranit nátěr a vybrousit, povrchovou úpravu jsem zatím odložila. Bude z ní noční stoleček k matraci na příležitostné spaní.

Sakra, kde je rovnost

21. srpna 2017 v 19:53
Kdybych byla v práci a tam by na stejné pozici měl muž vyšší plat než já jen proto, že je muž, tak by mě to asi vytáčelo do nebeských výšin, ale jinak rovnost mezi muži a ženami moc neuznávám. Jsem ještě pozůstatek minulého režimu, a tak dávám přednost "tradičnímu" rozdělení rolí. Žena se stará o domácnost (úklid, vaření, praní, rodičovská dovolená...) a muž "vydělává" peníze a má na starost zahradu, otop.... V rodinném domě je toto rozdělení vlastně nezbytností, v paneláku bych muže do péče o domácnost asi zapřáhla více. Tento můj názor však není v rozporu s tím, že žena potřebuje občas "opustit" rodinu a vše hodit na muže. Po pravdě, dnešní "moderní" manželství moc nechápu. Máme několik známých a přátel, kteří se dohadují, kdo je na řadě s přebalením dítěte, proč muž seká zahradu, když by měl balit věci na výlet, já vařím v sobotu, ty v neděli, já se starám o jedno dítě, ty o druhé, myčku obsluhuje muž, i když přijíždí z práce večer a žena je přitom na MD a tak bych mohla pokračovat. Říkám si, že když to těm manželům vyhovuje, tak ať to tak dělají, ale nemyslím si, že tohle je ten trend, který je pro naši společnost dobrý. Všude se píše o tom, že mužské pokolení je už pár let v krizi a myslím, že tohle všechno je toho taky příspěvkem, protože to vidí naše děti a ty opakují své domácí vzory. Nikdy bych nechtěla být muž a je mi jich v podstatě líto. Doporučuji přečíst si knihu Mužství od S.Biddulpha, možná pak pochopíte lépe, o čem píšu. Měla by to být povinná četba pro muže, ale hlavně ženy, aby lépe pochpily svého muže a lépe vychovávaly své syny. Máme to všechno ve svých rukách, děvčata. Tak se snažme!

Skříňka

4. srpna 2017 v 18:54 Před a po
Loňský úlovek ze sběrného dvora. Dvířka musel manžel udělat nová, protože původní byla z dřevotřísky a dýhy. Hned jsem si do skříňky nastěhovala pomůcky na cardmaking...