Sakra, kde je rovnost

21. srpna 2017 v 19:53
Kdybych byla v práci a tam by na stejné pozici měl muž vyšší plat než já jen proto, že je muž, tak by mě to asi vytáčelo do nebeských výšin, ale jinak rovnost mezi muži a ženami moc neuznávám. Jsem ještě pozůstatek minulého režimu, a tak dávám přednost "tradičnímu" rozdělení rolí. Žena se stará o domácnost (úklid, vaření, praní, rodičovská dovolená...) a muž "vydělává" peníze a má na starost zahradu, otop.... V rodinném domě je toto rozdělení vlastně nezbytností, v paneláku bych muže do péče o domácnost asi zapřáhla více. Tento můj názor však není v rozporu s tím, že žena potřebuje občas "opustit" rodinu a vše hodit na muže. Po pravdě, dnešní "moderní" manželství moc nechápu. Máme několik známých a přátel, kteří se dohadují, kdo je na řadě s přebalením dítěte, proč muž seká zahradu, když by měl balit věci na výlet, já vařím v sobotu, ty v neděli, já se starám o jedno dítě, ty o druhé, myčku obsluhuje muž, i když přijíždí z práce večer a žena je přitom na MD a tak bych mohla pokračovat. Říkám si, že když to těm manželům vyhovuje, tak ať to tak dělají, ale nemyslím si, že tohle je ten trend, který je pro naši společnost dobrý. Všude se píše o tom, že mužské pokolení je už pár let v krizi a myslím, že tohle všechno je toho taky příspěvkem, protože to vidí naše děti a ty opakují své domácí vzory. Nikdy bych nechtěla být muž a je mi jich v podstatě líto. Doporučuji přečíst si knihu Mužství od S.Biddulpha, možná pak pochopíte lépe, o čem píšu. Měla by to být povinná četba pro muže, ale hlavně ženy, aby lépe pochpily svého muže a lépe vychovávaly své syny. Máme to všechno ve svých rukách, děvčata. Tak se snažme!
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Eliss Eliss | Web | 21. srpna 2017 v 20:29 | Reagovat

Já myslím že rozdělení rolí je úplně jedno, když to ten člověk dělá s láskou :)

2 KAY KAY | Web | 22. srpna 2017 v 13:01 | Reagovat

Ja sa taktiež prikláňam k rozdeleniu rolí ale zároveň som názoru, že muži a ženy majú mať vo vzťahu rovnaké postavenie a rovnaké právo na názor :)

3 Xantila Xantila | Web | 23. srpna 2017 v 13:02 | Reagovat

Tak pokud rozdělení rolí funguje, tak žádný problém. Pokud muž sám uživí manželku a děti, a to nejen tak, aby měli na chleba, ale aby je ve škole a společnosti nešikanovali jako úplné "socky", pak může mít žena na plný úvazek péči o domácnost. Proč ne.
Pokud ale "tradiční" rozdělení rolí dopadne tak, že muž přijde z práce a rozvalí se u televize a žena přijde z práce a postará se o celou domácnost, tak není divu, že se lidé začnou ptát po rovnosti.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama