Nejdůležitější otázka

24. dubna 2018 v 11:54
Pod dojmem sobotní svatby mého synovce se nabízí ta, zdali si dobrovolně berete... ? U oltáře už je ale trochu pozdě na hledání odpovědi. To musí člověk zvážit mnohem dřív. A toto rozhodnutí by mělo být na celý život. Jenže při dnešní rychlé recyklaci partnerských vztahů to už asi moc lidí neprožívá. Na semináři psychologa Marka Hermana (to je ten, který stojí za peticí na zrušení dvouletých dětí v MŠ - za to ho miluju) a po přečtení jeho knihy Najdi si svého Marťana jsem se dozvěděla, že nejdůležitější otázka našeho života je: Jak bych se rozhodla, kdybych neměla strach. No, většinou bych se rozhodla jinak, svobodněji. Ale pak přijde den, kdy se stane nejdůležitější otázkou např. to, co bude dnes k obědu. A někdy i takto banální otázka může potrápit. A tak mě napadá další - kam se bude naše nejmladší dítě příští rok hlásit na střední školu. A z této otázky je mi šoufl už asi dva roky.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 naoki-keiko naoki-keiko | Web | 24. dubna 2018 v 16:05 | Reagovat

Ta petice zní lákavě, asi si o tom něco zjistím. Dvouleté dítě má být doma s rodinou. Ať si jej rodiče užijí, pak stráví většinu svého života ve škole, školce, v práci.
Nejdůležitější otázka je dost svízel. Je jasné, že souvisí se strachem.

2 Lucka Lucka | E-mail | Web | 26. dubna 2018 v 18:04 | Reagovat

O tom vím. Dvouleté děti do školky nepatří. Kamarádka dělala v hlídacím centru a měly tam takhle malinkaté děti, dvouleté byly jedny ze starších... A trápila se ona i ty děti, protože třeba roční miminko neřekne, co ho trápí, nic ho víceméně nebaví, člověk se mu musí věnovat naplno a pokud ho tam matka nechá celý den, tak je to pro dítě šok a trauma, které jedna učitelka, co má na starost dětí třeba sedm, neuchlácholí... :-/

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama